HISTORIA

Za datę powstania klubu uznaje się dzień25 lipca 1946roku. Przyjął on wtedy nazwę Klub Sportowy Gaz. W1947roku zmieniono nazwę na KS Nafta Jedlicze. W minionym okresie w wyniku różnych reorganizacji klub przyjmował kolejno nazwy: Unia, Związkowiec i Górnik. Nie zmienił się natomiast patronat, do dnia dzisiejszego jest nim Rafineria Nafty w Jedliczu.

21-22 sierpnia 1946KS Nafta bierze udział w pierwszym powojennym turnieju piłkarskim.

26 sierpnia 1946Rzeszowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej oficjalnie potwierdził rejestrację sekcji piłki nożnej KS Nafta. Została też zatwierdzona przez władze wojewódzkie działalność sekcji piłki siatkowej.

7 kwietnia 1947Zatwierdzono roczny plan pracy klubu. Postanowiono powołać nowe sekcje: lekkoatletyczną, koszykówki, łyżwiarską i bokserską.

1950Rozpoczęto programowe zdobywanie odznak SPO (Sprawny do Pracy i Obrony)

W roku1951zgłoszono do rozgrywek sekcję łuczniczą.

Rok1952- Drużyna tenisa stołowego kobiet kwalifikuje się do 1/8 finału mistrzostw polski.

W roku1953- Drużyna piłkarska awansowała do klasy B. W rozgrywkach o Puchar Polski zdobyła mistrzostwo powiatu krośnieńskiego.

Lata1961-1969Wobec braku środków na utrzymanie większości sekcji, pozostają tylko dwie - łucznictwo i piłka nożna.

Lata1970-1978Piłkarze nadal grają w klasie A. Juniorzy zdobywają mistrzostwo okręgu w sezonie 1973/1974. Łucznicy na czele z Kazimierzem Chudzińskim plasują się w pierwszej dziesiątce polskich seniorów. Kazimierz Chudziński zostaje powołany do kadry olimpijskiej i narodowej. W 1977 r zdobywa tytuł wicemistrza polski oraz tytuł międzynarodowego wicemistrza Jugosławii.

Lata1987-1990Nafta gra w IV lidze pod wodzą trenera Wojciecha Hejnara.

Lata1991-1993Coraz dotkliwiej Nafta odczuwa powolne wysychanie źródeł finansowych. Rodzą się różne pomysły związane z utrzymaniem w lidze regionalnej.

Rok1995Był to najbogatszy rok w historii Klubu i jego sekcji piłkarskiej. W rozgrywkach Pucharu Polski Nafta wygrywa najpierw finał wojewódzki z KS Bieszczady Ustrzyki Dolne 3:2. Następnie wygrywa w Jedliczu z Polonią Przemyśl 3:1. Nadzieję na rozegranie spotkania z pierwszoligowcem umocniło kolejne zwycięstwo z Hetmanem Zamość 2:0. By zagrać z ŁKS Łódź trzeba było wygrać z Okocimskim Brzesko. Niestety, porażka 1:2 przekreśla nadzieję na dalsze występy w tych rozgrywkach.

Rok1996Klub obchodzi jubileusz 50-lecia.

1996-2006Ten okres to gra klubu pomiędzy ligą czwartą, a piatą. Także na arenie Pucharu Polski klub nie osiągnął już takich sukcesów jak wcześniej. Ważnym wydarzeniem tych lat był transfer Sławomira Peszki do pierwszoligowego klubu Wisła Płock, z którą zdobywa on Puchar Polski.

2007/2008Nafta gra w lidze okręgowej. Forma piłkarzy nie wróży nic dobrego. W obawie przed degradacją do niższej klasy rozgrywkowej, działacze ściągaja "legendarnego" już trenera w naszym regionie.Trenera, z którym to Nafta osiągała największe sukcesy. Wojciech Hejnar, z niekrytym wzruszeniem powraca na stanowisko trenerskie, a razem z nim duch walki w drużynie.

2008Wychowanek Nafty Jedlicze Sławomir Peszko został 831 Reprezentantem Polski w piłce nożnej. W 70 min meczu Irlandia - Polska zastąpił on Rafała Boguskiego.

Sezon 2008/2009.Nafta pod wodzą trenera Hejnara kończy jesień na 5 pozycji i rysują się perspektywy awansu.

Sezon 2012/2013 Nowym sponsorem Nafty Jedlicze zostaje firma SPLAST, zmienia się również zarząd klubu. Nowym prezesem zostaje Artur Czaja, a trenerem jest Wojciech Hejnar.

Sezon 2014/2015 Nafta po raz pierwszy od ponad trzydziestu lat spada do klasy "A" - trenerem mimo klęski wciąż pozostaje Lech Czaja.

Sezon 2015/16 Nafta obchodzi 70-lecie istnienia klubu. Jubileusz zostaje przypieczętowany awansami seniorów do ligi okręgowej pod wodzą trenera Lecha Czaji oraz juniorów do II ligi podkarpackiej pod wodzą trenera Wojciecha Florczaka.